Čarodějnice

10. srpna 2008 v 19:53 | lucynda |  Jednorázovky!
Kategorie: Temné/ Depresivní
Popis: Nejedná se o HP. Je to krátké drabble ze života tzv. "čarodějnice"
Středověk miluju a tak mě napadla tahle povídečka. Je nic moc. Myslím si, že se mi nepovedla. Omlouvám se za spoustu gramatických chyb.

Zuzana klečela na zemi a hladila si svojí černou kočku. Přemýšlela o svém životě a o její celoživotní lásce. Peter byl kluk z královské rodiny, měl hnědé oči a hnědé vlasy. Byl vysoký a urostlý. No a Zuzana byla obyčejná holka, která byla ze sirotčince. Milovala ho takřka celý život a on? Nevěděl, že nějaká Zuzana existuje. Lidé z vesnice jí nazývali čarodějnice. Nesměla chodit na náves. Neměla co jíst, protože měla zákaz i nakupovat si jídlo. Byla vyhnanec, nikdo se s ní nebavil. Nikdo nemohl pochopit, že Zuzana je jen obyčejná dívka s obyčejným životem plným ztráty, samoty a neštěstí. Nikdy neměla přátelé, nikdo ji nepomáhal. Pro všechny byla jenom ta zlá čarodějnice, co bydlí u lesa.
Lehla si na zem a sklátil ji pláč. Pláč samoty. Chtěla odejít, ale nemohla. Byla jako vězeň ve vlastním domě.
,, Ťuk, Ťuk!" probudil ji zaťukání na dveře.
,,Kdo to může být?" pomyslela si.
Vzala koště na obranu a šla otevřít. Do místnosti vběhla uplakaná žena, která v náručí nesla nemocné dítě.
,,Prosím! Zachraňte ho. Pomozte mu. Nesmí mi umřít!" řvala na ni žena.
Zuzana věděla, že když ho vyléčí, vezme tím život sobě. Rozhodla se mu pomoci a tak chlapce vzala od ženy a opatrně ho položila na postel.
,,Držte ho a otevřete mu pusu, musím mu tam nalít odvar z měsíčku a máty, pomůže mu to!" jemně nakázala a žena ji poslechla.
Zuzana mu nalila odvar do úst a za pomoci ženy ho zabalila do obkladu z meduňky. Celou noc u něj ležely a omývaly mu čelo. Uvařila čaj a přinutila mu ho vypít.
Celou noc sténal, brečel a potil se. To byli známky jeho uzdravení.
Ráno se chlapec probudil a vypadal zdravě.
,,Byla to obyčejná chřipka." řekla Zuzana
,,Děkuji!" řekla žena a se synem v náručí odešla pryč.
Zuzana si po náročné noci lehla do postele a okamžitě usla. Probudilo ji hlasité bušení na dveře, hlasité hlasy lidí a mohutný dým.
,,Zapálili ji dům, musí rychle ven!" proběhlo ji hlavou.
,,Čarodějnice! Odejdi od nás!" řvali lidi venku.
Zuzana omdlévala z nedostatku vzduchu, doběhla ke dveřím otevřela je a vběhla přímo do náručí Petera. Najednou omdlela. Po chvíli se probudila. Byla svázaná a tažena po zemi. Celé tělo měla rozdrásáno do krve, všude měla zadřený štěrk a písek. Takovou bolest ještě v životě necítila.
,,Pusťte mě! Nechte mě jít!" řvala na lidi okolo.
,,Zmlkni čarodějnice!" řekl Peter a kopl ji do břicha takovou silou až ji křuplo žebro.
Jak ho mohla milovat? Je bezcitný. Nenávidí ho!
,,Nenávidím tě!" křikla na něj.
Neslyšel jí, určitě ne jinak by ji ublížil. Jí to bylo už jedno. Chtěla umřít. V polovičním bezvědomí byla dotažena na kopec pod šibenici. Neměla být oběšena, ale upálena. Měla zemřít bolestivou a pomalou smrtí.
Něčí silné ruce ji zvedly a silně přivázaly ke kůlu na hranici.
,,Čarodějnice, byla si sjednána vinou za to, že si zabránila osudu a zachránila malého chlapce, který měl zemřít. Chceš něco říci, než zemřeš?" zeptal se soudce
,,Jen to, že jsem nevěděla, jací jsou lidi bezcitní. Kdyby to byl váš syn nenechal byste ho umřít! To poznáte, až se to stane a já už tu nebudu a nikdo jiný vám nepomůže. Všichni zemřete!" řekla a v tu chvíli věděla, že už ji nic nezachrání.
,,Podpalte jí! Okamžitě, je to Čarodějnice a vyhrožuje nám! Čarodějnice nesmí žít!"
Cítila, jak ji oheň olizuje nohy. Tak strašnou bolest v životě necítila, rvala ji srdce. Hořelo ji celé tělo, nemohla dýchat a omdlévala bolestí. City si člověk nevybírá, i přes to co jí Peter provedl ho stále milovala. Chtěla, aby vzpomínky na něj byli čisté.
,,Miluji tě Petere!" zařvala na svojí jedinou lásku než ji oheň pohltil celou. Tím skončilo trápení osamocené dívky, která zaplatila životem za svou lidskost a nevinnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teriasxxs Teriasxxs | Web | 10. srpna 2008 v 22:07 | Reagovat

Je to... zajímavé. Jistě, máš tam hodně gramatických chyb, ale tohle by mohlo dostat klidně i větší zpracování. Někde jsou nejasné momenty, až příliš nejasné, ale je to hezké zpracování až na pár chvilek... třeba ten konec, nemyslím, že by při upalování radostně myslela na to, že je konec. V takových chvílívh cítí člověk strašnou bolest, a ono je to celkem logické :D ale celkový dojem opravdu kazí ty vynechané čárky... možná by to spravil beta-reader ;o) jestli myslíš, že se to zlepší, pak je to v pořádku... ale poud cítíš, že už s tím nic nenaděláš, beta-reader by se hodil.

Toť moje nemilosrdná kritika, doufám, že ji nebudeš brát moc tvrdě a moc k srdci, tvá povídka se mi líbí, opravdu! A ještě bych chtěla dodat, že mám též ráda středověk ;)

2 lucynda lucynda | Web | 10. srpna 2008 v 22:34 | Reagovat

jo díky:-) ja se to budu snažit opravit a nějak přepsat...

3 Teriasxxs Teriasxxs | Web | 11. srpna 2008 v 13:36 | Reagovat

=o)

4 M-a-Rkéta M-a-Rkéta | Web | 15. srpna 2008 v 22:17 | Reagovat

takymám ráda středověk-zajímavá povídka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama